nOstalgia

Odpovědět
H+H+
Příspěvky: 2043
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: nOstalgia

Příspěvek od H+H+ »

Jasně, to chápu. Sbírám jenom kov, tak mam celkem problém. Pravda, jeden krásný resinovy modylek jsem na zkoušku koupil, ale pokračovat tím směrem určitě nehodlám.

Srovnam samozrejme nesrovnatelne, ale podobne to mám se skutečnými auty na elektriku. Taky vztah nevznikne ;)

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: nOstalgia

Příspěvek od Dali.B »

Jelikož je T805 H+Z resin a za tím jsem už udělal tlustou čáru, šlo to mimo mě, ale teď jsem se schválně podíval. Ta maska je oproti originálu dost vysoká, že jo. A působí to tak dosti obhrouble. Ale myslím si, že zkrácený prototyp autobusu Škoda byla ještě větší chyba. Autocult si dost vymýšlí... Přední sedadla ve Walter Regent jsou taky špatně.
-
Zajímavé je porovnání výšek - maska, přední znak Tatra, klika na dveřích...
-
tatra-t805-hanzelka-a-zikmund-1953.jpg
tatra-t805-hanzelka-a-zikmund-1953.jpg (137.21 KiB) Zobrazeno 698 x
T805_Hanzelka_Zikmund2.jpg

H+H+
Příspěvky: 2043
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: nOstalgia

Příspěvek od H+H+ »

Přídavné svetlomety originál taky nema. Zřejmě mají kompenzovat tvarovou nedokonalost modelu. Nebo je v 50. letech puvodne mel :?:

Uživatelský avatar
EasyDaviD
Příspěvky: 915
Registrován: 16 kvě 2009, 00:11
Bydliště: Opava ČR, Stará Ľubovňa SR

Re: nOstalgia

Příspěvek od EasyDaviD »

Ono je tam tých chýb viac, no najviac do očí bije práve tá maska + absolútne nesedí modrá farba. Škoda, lebo inak by som ho veľmi chcel :( . Zase na druhú stranu, celkom dosť ušetrím :D
Škoda 1:43 a 1:18, Tatra 1:43, rally 1:43 + srdcovky 1:čokoľvek

Dodo 56
Příspěvky: 338
Registrován: 01 dub 2014, 19:12
Bydliště: Chebsko

Re: nOstalgia

Příspěvek od Dodo 56 »

Zdravím kolegové , tak dnes došla Tatra 805 H+Z ,290/333. No chlapi nechci rejpat ale fotky na E-shopech dost zkreslují. Model
jsem kupoval ve Světě -aut z Děčína. Vše na modelu perfektně sedí , nic není upatlané ,možná ta modrá mohla být o odstín tmavší
ale dá se stým žít . Zamne zase jedna lahůdka.

Uživatelský avatar
EasyDaviD
Příspěvky: 915
Registrován: 16 kvě 2009, 00:11
Bydliště: Opava ČR, Stará Ľubovňa SR

Re: nOstalgia

Příspěvek od EasyDaviD »

Čo skresľujú? To, že je maska strašne vysoká oproti originálu? Pochybujem.
To, že je model, čo sa týka spracovania, jeden z tých (naj)lepších, čo AutoCult za poslednú dobu predviedol nikto nespochybňuje. A práve preto ma to mrzí o to viac, že ho proste v zbierke mať nemôžem (masku proste neprekusnem) :(
To však nemení nič na tom, že inému urobí veľkú radosť (tak ako napr. tie zmienené T138 / T148 od Premium Classixxs / Schuco).
Škoda 1:43 a 1:18, Tatra 1:43, rally 1:43 + srdcovky 1:čokoľvek

Dodo 56
Příspěvky: 338
Registrován: 01 dub 2014, 19:12
Bydliště: Chebsko

Re: nOstalgia

Příspěvek od Dodo 56 »

Zdravím kolegové, tak tento týden došel model Laurin a Klement FCR od AC ,je to teda pořádná rakev . Proti L a K Voiturette je skoro třikrát větší . Zamne jsem spokojen i s kvalitou ,horší je to s cenou ale to už tak je, vždy něco za něco. Další pěkný kousek
do sbírky Československých a Českých automobilů.

Dodo 56
Příspěvky: 338
Registrován: 01 dub 2014, 19:12
Bydliště: Chebsko

Re: nOstalgia

Příspěvek od Dodo 56 »

Zdravím kolegové, tak dnes dorazila dlouho očekávaná MB 770 Sodomka-Karosa od AC-Mast. č.343/360,vše pěkné akorát jeden
upadlý stěrač ,dílem okamžiku přilepen. Zase další kousek do sbírky.

Karlosek
Příspěvky: 204
Registrován: 14 pro 2010, 15:51
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: nOstalgia

Příspěvek od Karlosek »

Tatra 613 Special od Autocultu pro modelsnavigator.
https://www.modelsnavigator.com/exluziv ... -1987.html

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“