IXO Museum

Odpovědět
H+H
Příspěvky: 136
Registrován: 18 kvě 2010, 11:48

IXO Museum

Příspěvek od H+H »

Zakládám nové téma :) zmínky jsou už jinde, určitě si zaslouží víc. Na cestě mám MUS 029 Lancia Astura, v plánu je snad Cord 812 a Bucialli TAV 8-32...neví někdo, co se chystá dál :?:

deesse23
Příspěvky: 1270
Registrován: 04 kvě 2009, 22:31

Re: IXO Museum

Příspěvek od deesse23 »

..až dorazí, tak je nafoť ;)

rudamik2903
Příspěvky: 197
Registrován: 02 kvě 2009, 12:32
Bydliště: Kroměříž

Re: IXO Museum

Příspěvek od rudamik2903 »

S tím naprosto souhlasím - IXO Museum je skvělá kolekce automobilů 30 - tých let. Lanciu už mám taky objednanou, tak se těším na přírustek. Na fotografiích z Norimberka, které jsou na FoxToys jsem zahlídl mezi modely IXO i Chrysler Airfow 1936 a Panhard 6CS Faux Cabriolet 1935. Stejné modely jsou i v kolekci od Altaye, takže dle toho předpokládám, že budou součástí IXO Musea.

H+H
Příspěvky: 136
Registrován: 18 kvě 2010, 11:48

Re: IXO Museum

Příspěvek od H+H »

Na fotkách z Norimberku jsem je taky viděl, do serie nějak nezapadá Mercedes Simplex (i když vím, že tam patří), důvod zařazení nějak nechápu ;)

rudamik2903
Příspěvky: 197
Registrován: 02 kvě 2009, 12:32
Bydliště: Kroměříž

Re: IXO Museum

Příspěvek od rudamik2903 »

Taky mi tam trošku nesedí z hlediska toho časového období, ale určitá logika v tom je. Jak už tady bylo několikrát zmiňováno, tak IXO Museum vychází ze série Coches de Época od Altaye a první modely kopírovaly pouze tuto kolekci. Ovšem od modelu MUS 18 (Mercedes 150 Sport Roadster) připojilo IXO do své kolekce i modely Mercedesů, které nejsou součástí série Coches....., ale jiné kolekce od Altaye: Mercedes colection. Takže stručně řečeno jde o spojení dvou kolekcí Altaya do jedné kolekce IXO a tudíž má svou logiku i onen Mercedes Simplex. Pokud bych měl hovořit za sebe, tak si na jeho místě dovedu představit vhodnější a hezčí typy Mercedesů, ale to je věc výrobce. Co se týká kolekcí, tak u nich nikdy neřeším, zda se mi jednotlivá auta líbí, či nelíbí - u kolekce je důležité především její zkompletování a o to se taky snažím :D
Naposledy upravil(a) rudamik2903 dne 18 kvě 2010, 21:00, celkem upraveno 1 x.

marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Re: IXO Museum

Příspěvek od marklukes »

Simplex - to je věc názoru. Já ho mám a skvělý (nebylo úplně jednoduché vybrat bezvadný kus; kvalita série jde podle mě dolů). Mě by se zase víc líbily modely ze začátku století, (a to i závodní) než auta třicátých let (zlášť ty Mecedesy 30. let nemusím, tedy kromě 460 Nürburg, který se mi líbí a mám ho).
No jinak za vrchol série Museum považuju modely Bugatti T41, pokud se bude kopírovat série Altaya, tak nás čekají ještě tři.

rudamik2903
Příspěvky: 197
Registrován: 02 kvě 2009, 12:32
Bydliště: Kroměříž

Re: IXO Museum

Příspěvek od rudamik2903 »

Mercedes je sice moji oblíbenou značkou, ale v sérii IXO Museum je jí už trošku moc. Raději bych přivítal trošku více značkové pestrosti a rovněž doufám, že se vrhnou na ty Royalky a na ostatní kousky od Altaye. Altayu mám sice kompletní, ale ta se v jemnosti detailů s IXO nemůže rovnat. Bohužel IXO se naopak u části modelů nemůže s Altayou rovnat v barevném provedení.
Co se týká starších veteránů, tak ty se líbí i mně - zaměřuju se na předválečné vozy a tam přirozeně patří i ty ze začátku století - ovšem v mém případě pouze civilní. Samozřelmě, že v případě kompletování kolekcí jsou takové úvahy zbytečné, protože tam kupuji to, co je součástí série bez ohledu na zaměření. Ale v mém dalším oblíbeném měřítku 1:24 nejsem vázán kolekcí, takže časem přibydou i starší ročníky - nejprve jsou ale na řadě má oblíbená 30-tá léta :D

marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Re: IXO Museum

Příspěvek od marklukes »

rudamik2903 píše: Bohužel IXO se naopak u části modelů nemůže s Altayou rovnat v barevném provedení.
To jo, nejvíc je mi líto Tatry 77...

H+H
Příspěvky: 136
Registrován: 18 kvě 2010, 11:48

Re: IXO Museum

Příspěvek od H+H »

Souhlasím, ale třeba IXO Lancia Astura je hezčí barevná kombinace, než Altaya a odpovídá skutečnému vozu :)

rudamik2903
Příspěvky: 197
Registrován: 02 kvě 2009, 12:32
Bydliště: Kroměříž

Re: IXO Museum

Příspěvek od rudamik2903 »

Jj, ta se jim povedla. Doufám, že i ten Cord 812 bude v avizované modré barvě - teda, jestli doopravdy bude.

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“