IXO Museum

Odpovědět
marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Re: IXO Museum

Příspěvek od marklukes »

Ještě můj neumělý dotaz pomocí překladače googlu a odpověď. Vkládám v angličtině, ať to není zkreslené:

Dotaz: So will the originally planned models from the MUS collection be released in the CLC collection?MUS067 (A, B) Rosengart Super Traction, MUS066 Austro Daimler, MUS064 Bugatti T41 Kelner - from catalogs IXO 2019, 2020?

Odpověď: These models are planned to be released in CLC and MUS (as special edition). About release dates, I have been asked before about MUS064 in particular often. I don't know when these are gonna come out. If they come out you should expect an announcement in our social media channels.

Co si z toho vybrat, nevím. Možná tedy někdy v budoucnu... za pět, deset let :-(

Uživatelský avatar
EasyDaviD
Příspěvky: 915
Registrován: 16 kvě 2009, 00:11
Bydliště: Opava ČR, Stará Ľubovňa SR

Re: IXO Museum

Příspěvek od EasyDaviD »

No, ale na druhú stranu, napísali, že modely budú a nie, že už nie sú v pláne ;)
Škoda 1:43 a 1:18, Tatra 1:43, rally 1:43 + srdcovky 1:čokoľvek

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: IXO Museum

Příspěvek od Dali.B »

marklukes píše:
13 kvě 2022, 22:52
Dokopal jsem se k tomu, že jsem nechat udělat nové vitríny, do kterých jsem auta vyndal z krabiček a postavil je trochu našikmo.
-
Moooc pěkné vitrínky. :D
Jen mě překvapily ty lemansové osmnáctiny.

marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Re: IXO Museum

Příspěvek od marklukes »

Dali.B píše:
17 kvě 2022, 21:35
-
Jen mě překvapily ty lemansové osmnáctiny.
Většina je ze začátků, kdy jsem pořádně nevěděl, do čeho jít. A nemám to strdce se jich zbavit. Mě se sportovní prototypy líbí, pár jich mám 1:43. Tady vidím prostor k rozšíření sbírky, když s veterány je to tak, jak jsem psal o příspěvek výše. Zrovna teď už jsem měl objednanou Lancii LC2 od Sparku. Bílá, v barvách Martini, moc krásné auto i moc krásný model. Na poslední chvíli jsem koupi stopnul, protože jsem zjistil, že soudruzi od Sparku udělali dost fatální chybu - chybí jim tam 2 přední okna. K vzteku, protože model je jinak fakt krásný.

Uživatelský avatar
hurvajs
Příspěvky: 2703
Registrován: 02 kvě 2009, 08:10
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: IXO Museum

Příspěvek od hurvajs »

marklukes píše:
13 kvě 2022, 22:52
Já vím, že to patří tématicky jinam, ale musím se pochlubit. Dokopal jsem se k tomu, že jsem nechat udělat nové vitríny,
Parádní vitrínky ;)

H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: IXO Museum

Příspěvek od H+H+ »

Informace od IXO je o dost lepší zprava. Možná se něco objeví příští rok na veletrhu. Pokud nějaký bude. Ty zmíněné a před lety vystavené nebyly prototypy, už vůbec definitivní Museum, ale modýlky z kolekce Altaya. Na profesionální překlad taky nemam, ale třeba se někdo najde. To vis, je jasne, ze je třeba zaplnit volna místa ve vitrinach 😀.

Jinak mi přijde důležitá zmínka o speciální kolekci. Ta by opravňovala vyšší cenu a tím byla motivace výrobně náročnější předválečné modylky vydávat. Možná se v tom moc pitvám, ale navýšení ceny o par stovek by mi vůbec evadilo 🙂

marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Re: IXO Museum

Příspěvek od marklukes »

No já nevím, co jim věřit. Pravda je, že poslední opravdový MUS byl Alvis z října 2017. Pak ještě v prosinci 2019 Mercedes 770 jako CLC a v lednu 2020 Mercedes 540 jako recyklovaný MUS001. Takže jsem docela už skeptik - dva a půl roku už nic.
Většinou když na facebooku ukázali fotky, tak za 2-3 měsíce byl model v prodeji. V roce 2019 ukázali T41 Kelner - a pak nic. Docela by mě zajímalo pozadí tohoto; jestli naráz někdo otoči kormidlo firmy nebo co za tím bylo. Asi se sami taky potácí a zkouší - viz třeba série TRA - vydali 6 traktorů a konec (ne že by mě zaujaly :-) )
Naposledy upravil(a) marklukes dne 18 kvě 2022, 10:27, celkem upraveno 1 x.

H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: IXO Museum

Příspěvek od H+H+ »

Myslim, ze to má souvislost se změnou ve vedení. Předválečná auta tam teď nikoho nezajímají. Peníze určitě ano, tak doufám, ze se to změní 😀

H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: IXO Museum

Příspěvek od H+H+ »

S překvapením jsem zjistil, že limitovaná kolekce CLC existuje, ale co tam vyšlo dalšího, to fakt nevím. Zkusím podle času zapátrat...
REPCLC17.jpg
REPCLC17.jpg (55.32 KiB) Zobrazeno 234 x

marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Re: IXO Museum

Příspěvek od marklukes »

No to cumim, proc to nemaji na webu IXO?

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“