Modely TATRA 1:43

Odpovědět
Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Dali.B »

Já už jsem na sběratelský klub, poté co jsem obdržel transportér trub, rezignoval. To jeho provedení je fakt tak na hraně toho, co jsem ochoten ještě akceptovat. Takže pokud bude nějaký další sběratelský klub, určitě už do něj nepůjdu. Takže je mi i jedno, jestli tento budu nebo nebudu mít kompletní.

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Dali.B »

Zařadil jsem do sbírky další přírůstek od Kadenu, tohle je velmi pěkný model.
Váhal jsem mezi žlutou a modrou, modrá zvítězila, lépe pasuje k bílé osmikolce.
-
TATRA TERRNo.1 T815 - 230S64 6x6.2 S1
-
Více foto ZDE :
https://dbclassic.rajce.idnes.cz/truck_ ... _6x6.2_S1/
-
IMG_4876.JPG
IMG_4886.JPG

Dodo 56
Příspěvky: 338
Registrován: 01 dub 2014, 19:12
Bydliště: Chebsko

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Dodo 56 »

Zdravím kolegové ,tak včera došla z RetroModel klubová Tatra VŠV 4x4 ,je fakt pěkná ,nic neodfláknuté ,opravdu si nechali
záležet. No to;Dali.B ta modrá je pěkná ale já jdu do žlutý ,bude mi líp pasovat k modrý a červený osmi kolce.

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Dali.B »

Tak k modré osmikolce je žlutá šestikolka jasná. :)

ja1
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2013, 11:12

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od ja1 »

Kaden vydal další verzi Tatry 815 Terrno1.Tentokrát je to verze 4x4 v provedení SÚS ( Správa a údržba silnic) v letní verzi tj. se sklápěcí korbou bez sněžné radlice, ale s upínací deskou pro ni , střešní rampou s přídavnými světly a majáky a klimatizační jednotkou na střeše.Model je v oranžové barvě ,typické pro SÚS. Později má být i zimní verze se sněžnou radlicí a sypačem místo sklápěcí korby. Cena na e- shopu Kadenu je 1790,- Kč a model je skladem (zatím, ale asi ne dlouho jak je v případě Kadenu u většiny modelů obvyklé) Model na foto vypadá pěkně, jen je divné provedení a umístění hydraulického válce sklápění korby, které mě připomíná umístěním spíš válec pro sklápění u nástavby kontejnerového nosiče, než pro sklápění korby, byť by byla sklopná pouze směrem dozadu.Mám takový dojem,že opět využili součástky , které už měli pro sklápěče 8x8 a 6x6.Rozhodně je to zajímavé provedení,tak jsem neváhal a model hned objednal, dokud ho mají....

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Dali.B »

Tak tu jsem propásnul, už není. To aby člověk ty stránky Kadenu kontroloval každý den. :(
Hlavně, že ta pístnice není obráceně jako u PC!
Zrovna u toho SÚS bude asi dost těžké najít nějaké průkazné foto se sklopenou korbou.

Matt
Příspěvky: 20
Registrován: 26 čer 2020, 14:50

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Matt »

aktuálně ještě 5 kousků na Retroauta

ja1
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2013, 11:12

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od ja1 »

Tak silničářská Tatra 815 je doma. Opravdu se povedla až na již zmiňovaný hydraulický válec pro sklápění korby, Sice fotky předlohy, kde by bylo vidět jak to je nemám, ale vzhledem k tomu, že je to třístranný sklápěč ,tak to takhle ani být nemůže. Trochu mě to připomíná modely se sklápěcí korbou původně od Atlasu . Navíc je to udělané tak, že jednoduchá předělávka přemístěním uchycení válce a jeho zkrácením nepůjde udělat. Řezat se mi to tedy nechce. Také jsem si pořídil předělávku jeřábu AB 063,kterou jsem ještě mírně upravil Nástavba je Schuco a podvozek s kabinou je SSM. Jeřábová nástavba je zdařilá ,ale zbytek hanba mluvit. O tom tu už diskuze proběhla. S kabinou a podvozkem SSM je to o něčem jiném. Někdo možná namítne, že by to chtělo u tohoto modelu ještě sladit odstín žluté barvy nástavby a kabiny ( na fotkách to není až tolik vidět), ale do toho se mi už nechce. Nakonec stejně i na skutečných jeřábech AB 063 je kabina T 148 vyměněná za původní, protože tyto jeřáby se montovaly jen na T138.Pokud byl nějaký namontován přímo v ČKD Slaný na T148, tak to byl jen zkušební kus.Na T148 se už montovaly jeřáby AD 070 a to nikoliv v ČKD Slaný ,ale v ZTS na Slovensku. Takže jiný odstín žluté na kabině klidně mohl u skutečného auta být
Přílohy
P1010094.JPG
P1010093.JPG

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od Dali.B »

Zařazen do sbírky, nějaké komentáře jsem již zde napsal, takže se nebudu opakovat.
-
TATRA T815 - 790R74 12x6.2 ALIENUS 66.300 nosič trub
-
Více foto ZDE :
https://dbclassic.rajce.idnes.cz/truck_ ... osic_trub/
-
IMG_4919.JPG
IMG_4922.JPG

Uživatelský avatar
EasyDaviD
Příspěvky: 915
Registrován: 16 kvě 2009, 00:11
Bydliště: Opava ČR, Stará Ľubovňa SR

Re: Modely TATRA 1:43

Příspěvek od EasyDaviD »

Celkom pekná novinka TATRA 70 FIRE ENGINE CZECH REPUBLIC 1931 - https://www.carmodel.com/de/autocult/at ... 931/148688 . Porovnával som iba zbežne (a na fotkách určite nie je finálny model ako je u AutoCultu zvykom) a s exponátom z múzea Tatry sa celkom zhoduje, takže na rozdiel od T23 do nej pôjdem :) .
Škoda 1:43 a 1:18, Tatra 1:43, rally 1:43 + srdcovky 1:čokoľvek

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“