Opravy modelů

Odpovědět
marklukes
Příspěvky: 856
Registrován: 02 kvě 2009, 11:19
Bydliště: Tachov

Opravy modelů

Příspěvek od marklukes »

Nevím, jestli se to chytne jako tipy pro opravy modelů - víme, že ne každý model přijde ne úplně v pořádku a ne vždy máme nervy na reklamaci kvůli drobnosti.
Tak abych začal prvním případem - už nějakou dobu si lámu hlavu s tímto: na zadním křídle formule je něco jako chloupek, na fotce je to samozřejmě hodně zvětšené (je to model 1:43 - a formule jsou v tomto měřítku hodně malé oproti třeba veteránům), ale když už o tom vím, tak to vždy přitáhne můj pohled. Za chloupek nejde vzít - jakoby to celé zadní křídlo bylo pokryté obtiskem a chloupek pod tím (této teorii napovídá i to, že při přejetí přes chloupek není cítit žádná nerovnost). Takže problém je asi ten, že je viditelná ta bílá "křivka". Napadlo mě to něčím přebarvit, ale abych neudělal víc škody než užitku. Napadlo mě použít nějakou hodně měkkou obyčejnou tužku (8B) a velice jemně to pošmrdlat. Nebo použít tužku, co používají ženský na oční linky. Co myslíte?
Jo a ještě obrázek:
lotus.jpg
lotus.jpg (27.6 KiB) Zobrazeno 453 x

H+H+
Příspěvky: 2037
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Opravy modelů

Příspěvek od H+H+ »

Co třeba tenký černý fix? Možná by se povedlo ten chloupek opatrně obtahnout. Vypadá to, že ta drobná ohavnost je pod průhlednou fólií, tak obycejna tužka asi nebude drzet. Ta holčičí možná ano, ale výsledek bude upatlany. Jasně, je to jenom teoretická úvaha. Na praktickou zkoušku se mi trepe ruka jako luxusní pes ;)

carabo
Příspěvky: 253
Registrován: 22 lis 2009, 22:27

Re: Opravy modelů

Příspěvek od carabo »

Zdravím

Fixky, ceruzky ani iná farba nepomôže, neudržia sa tam, farebne netrafíte odtieň a bude to byť do oči ešte viac. Jediným riešením je zakúpiť si náhradný dekal, a vymeniť ho. Je to pomerne známe auto, zohnať dekal by nemal byť problém. Starý dekal odleštiť tak aby sa nepoškodil náter, potom naniesť nový dekal a oprava bude dokonalá.

H+H+
Příspěvky: 2037
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Opravy modelů

Příspěvek od H+H+ »

Chápu, ale to není první pomoc, ale celkem náročná operace pro zkušeného chirurga 8-)

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy modelů

Příspěvek od Dali.B »

Souhlasím s carabo.
Jinak podle mě neřešitelné.

Lubos5340
Příspěvky: 273
Registrován: 12 kvě 2009, 18:03

Re: Opravy modelů

Příspěvek od Lubos5340 »

A je opravdu ta folie průhledná?
Pokud ne, tak si to chce vytrobit "štětec" o 1 nebo 2 chlupech, namočit do hodně zředěné barvy a škrábanec jen tak lehce pošpinit.
Pod lupou a zářivkou to bude vždy vidět, ale při normálním pohledu z běžné vzdálenosti nikdo neuvidí nic.

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“