Jak otevrit blistr Altaya?

Odpovědět
H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od H+H+ »

Otázka je celkem jasná, ale přesto doplním komentář. Sbírám modýlky IXO, ale přesto jsem občas neodolal a pořídil některé kousky z kolekce Altaya Classic. Jsou pekne, ale bohužel balené v blistru ;) . Kuchani nožem už mám za sebou, destruktivní strihani nůžkami taky, odtrhnuti průhledného plastu je ještě horší, ale přece musí být nějaký elegantní způsob rozbalení. Nejlépe takový, aby se dal obal zpětně použít při eventuálním prodeji. Těším se nějaké uzasne napady. Třeba teď bádám nad luxusní montážní oboustrannou páskou. Potřebuju jenom kousek a rad bych ji pak vrátil do obalu 8-)

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od Dali.B »

Já bych to vzal žiletkou na plocho, v kombinaci s mírným přiohnutím, aby mi vylezla na druhé straně, hned za lepenou plochou. A řezal bych jen 3 strany, ať čtvrtá zůstane origo.

H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od H+H+ »

Bezva nápad, ale možná ještě počkám na další. Teda jestli nějaké budou. Pro informace sem chodí hodně lidí, nad obrazky jich slinta možná ještě vic, ale moc názoru si tady bohužel neprectes. Možná bláboli na Fejsbuku, ale to pro mě není. Přiznávám, na profil IXO Models koukám každý den, ale tam jsou teď v děsném skluzu, na dotazy nereaguji a jako senzační zprávy o budoucnosti tam vesi modýlky, které se už veselé prodávají. Zřejmě to má na starosti nějaký lempl :roll:

Dali.B
Příspěvky: 3055
Registrován: 02 kvě 2009, 08:33
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od Dali.B »

H+H+ píše:
02 říj 2019, 17:31
Pro informace sem chodí hodně lidí, nad obrazky jich slinta možná ještě vic, ale moc názoru si tady bohužel neprectes. Možná bláboli na Fejsbuku, ale to pro mě není.
Naprostý souhlas. ;)

BaRT
Site Admin
Příspěvky: 10238
Registrován: 30 dub 2009, 21:50

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od BaRT »

Sbírka modelů Citroën

rocs
Příspěvky: 447
Registrován: 02 bře 2011, 15:47
Bydliště: Košice

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od rocs »

Ohľadom otvárania blistra, tu na fóre už dávnejšie bol link na video, len sa nepamätám kedy a v ktorej sekcii.
V podstate je to to istá metóda ako v predchádzajúcom príspevku, len na otváranie bol použitý bezacetónový odlakovač nechtov.

Ja takto otváram blistre už dlho. Používam odlakovač CIEN z Lidla. Po opatrnom otvorení, sa dá blister znova "zatvoriť". K tomu používam disperzné lepidlo - konkrétne Herkules.

H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od H+H+ »

Díky, určitě něco vyzkousim 8-) .

Fricoolinek
Příspěvky: 597
Registrován: 01 kvě 2009, 23:54

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od Fricoolinek »

Každopádně by se prd stalo, kdyby ten blistr byl takový ten s přehyby, co se dá pak na kartonové dno nasunout. A z jedné strany (bez přehybu) by to třeba bylo přelepeno kusem izolepy, případně nějaké unikátní pásky, která by svým narušením indikovala, že obal byl už někdy narušen.

H+H+
Příspěvky: 2036
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Jak otevrit blistr Altaya?

Příspěvek od H+H+ »

Bezva napad :!:

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“