Vitrína LIDL :-)

rocs
Příspěvky: 447
Registrován: 02 bře 2011, 15:47
Bydliště: Košice

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od rocs »

Vonkajšie okraje - gumový tesniaci E profil - treba presne nalepiť. Spodok, vrch a stred nábytkové kefky - stačia tie najtenšie s pomocou plastových L profilov.
Čo sa stredu týka, nie je to také rušivé.
Podľa mňa je lepšie strpieť rušivý vplyv toho stredu, ako množstvo prachu, čo sa za roky nazbiera na modeloch bez utesnenia

jau
Příspěvky: 251
Registrován: 04 črc 2010, 17:43

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od jau »

Ja mam okraje utesnene kartacikovym tesnenim. Vobec nie je vidiet, neposobi rusivo. A v strede mam priehladne silikonove tesnenie. Nie je to idealne, a aj posobi trocha rusivo, ale funguje. Za tych 5-6 rokov, co mam tieto vitriny, som este nemusel oprasovat modely. A kedze v nich mam hlavne modely 1:18, tak to stredove tesnenie nerusi pohlad na modely. Presne ako pise Rocs, radsej strpiet to rusenie ako neustale oprasovat modely.
Idealne by asi bolo nechat si vyrezat jedno velke sklo a z dvojkridlovych dvierok urobit jednokridlove.

pp1
Příspěvky: 225
Registrován: 25 úno 2013, 15:11

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od pp1 »

Já to řešim jinak.Cca jednou za měsíc vezmu jemnej štěteček (ukrad jsem ho ženě z nějakého pudru),rukavičky a všechny modely(cca 200 ks) hezky ometu.Potom vytřu vitrínu a modely zase poskládám zpět.Trvá mi to asi hodinu a dobře se tim odreaguji.Prostě si pohraju.Toho prachu tam moc není, to je možná tím že bydlim vysoko v paneláku a nejbliší silnice je asi 300m daleko.

ja1
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2013, 11:12

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od ja1 »

pp1 píše:Já to řešim jinak.Cca jednou za měsíc vezmu jemnej štěteček (ukrad jsem ho ženě z nějakého pudru),rukavičky a ...
Za jednu hodinu takto ošetřit 200 modelů ???

BaRT
Site Admin
Příspěvky: 10238
Registrován: 30 dub 2009, 21:50

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od BaRT »

za hodinu 200modelů, nebyl ten "jemný štěteček" původně na podlahu ?

:-) fakt jsem musel....

mě trvá 2-3hodiny jen přeskládat modely (když reorganizuji po nákupu nových) a přeleštit skla...
Sbírka modelů Citroën

miroussm
Příspěvky: 593
Registrován: 29 led 2010, 00:34
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od miroussm »

jau píše: Idealne by asi bolo nechat si vyrezat jedno velke sklo a z dvojkridlovych dvierok urobit jednokridlove.
Nebylo. Vitrína má na šířku 700mm, to už je pro jedno sklo hodně. Dochází už k poměrně velkému pnutí a prohybu, hrozilo by prasknutí. Možná by to řešilo o dost silnější sklo, než se běžně používá, pak by ale byly skleněné dveře oproti vitríne o dost těžší. Stejně tak, pokud byste zhotovil dřevěný rám, do kterého byste sklo umístil. Už by to nemohla být laminodeska, ale masiv. Laminodeska by praskla. Takže opět pnutí a opět velká váha. Při otevřených dveřích by se Vám vitrína převracela. Sám jsem si udělal vitrínu s rozměry 2000x700x300mm. Jednokřídlé dveře, sklo v dřevěném rámu z masivu s nalisovaným dekorem z laminodesky (protože z laminodesky je celý zbytek vitríny). Musel jsem celou vitrínu přikotvit ke zdi, protože při otevření dveří padala "na hubu". Jelikož mám docela silné magnety, aby dveře držely fest zavřené, musím otevírat oběma rukama nahoře i dole, za madlo by dveře ruply.

Já mám něco kolem 150 modelů a čistím je 1x ročně cca taky 2 hodiny. Jen jsem furt ještě nevymyslel vhodný čistící nástroj. Štětečky co jsem měl, byly moc hrubý. Co používáte Vy?

Jinak mám jednu smutnou historku s přeskládáváním, nedávno jsem potřeboval vložit novou polici a protože jsem u toho nechtěl být 2 hodiny, řekl jsem si, že opatrně vyndám stávající s modely, aniž bych je sundal..jak to dopadlo, si asi domyslíte. Samozřejmě jsem si neuvědomil, že police jsou širší než dveře, takže jsem zavadil a modely mi popadaly na modely pod nimi. No myslel jsem, že si půjdu skočit z okna. Štěstí v neštěstí, škody nebyly velké. 1x ulomený stěrač, 1x anténa a 1x ohnutý nárazník. Nic se ani neotlouklo. Ponaučení zní, nikdy nebýt líný :).

sberatel21
Příspěvky: 438
Registrován: 01 kvě 2013, 02:51

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od sberatel21 »

Podle mě je právě tím nejobtížnějším na celém fenoménu sběratelství vymyslet vhodné skladovací - výstavní prostory tak, aby modely vinikly a současně byly uchráněny před škodlivými vlivy okolí. Je k ničemu drahý nebo vzácný model, když nemá vhodné umístění. To už je lepší ponechat modely zabalené v originálních obalech a vydržet na radikální řešení celého uskladnění. Já už v takovém provizoriu žiji několik let, protože nechci budovat žádná dočasná řešení. Až v pokoji dokoupím všechen nábytek tak jak mám naplánováno z dispozičního hlediska tak přijde druhá fáze v podobě výroby vitrín na míru speciálně pro modely, které vlastním a chci vystavit. Jsem ochoten do toho investovat i desetitisíce, protože jinak se celá hodnota sběratelských modelů snižuje a já bych se nikdy nedokázal smířit s tím, že je poškodím nevhodným uskladněním. Dokonce mi vadí i otírání prachu nějakým pofiderním štětečkem. Po nějaké době se musí vytvořit mírné škrábance z důvodu mechanického odstraňování prachových částic. Nejideálnější jsou podle mě absolutně prachuvzdorné vitrínky vyrobené z poctivého dřeva a pokud možno opatřeny sklem, které pohlcuje UV záření. Snad se svého cíle v brzké době dočkám.
..."neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí"...:)

BaRT
Site Admin
Příspěvky: 10238
Registrován: 30 dub 2009, 21:50

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od BaRT »

Me to trvalo 11let, provizorně v krabicích a koukat pres slidu.
Až kdyz sem šel z dětského pokoje do svého domu,
Vytvořil jsem vitríny a modely mají své místo v pracovně.
Čekání se rozhodne vyplatilo.
Sbírka modelů Citroën

sberatel21
Příspěvky: 438
Registrován: 01 kvě 2013, 02:51

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od sberatel21 »

A když to porovnáte, je velký rozdíl mít modely v krabičce a pak vystavené vybalené ve vitrínce? Myslíte, že se ta investice vyplatí? Já totiž když vidím některé fotky vitrín s modely a jsou hezky vedle sebe tak získávají úplně nový rozměr, který se nedá v krabičkách docílit. Tam to je hodně separované, oddělené od zbytku kdežto ten pocit z volně vystaveného modelu je alespoň podle fotek úplně o něčem jiném.
..."neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí"...:)

miroussm
Příspěvky: 593
Registrován: 29 led 2010, 00:34
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice

Re: Vitrína LIDL :-)

Příspěvek od miroussm »

To je nebe a dudy. Prostě se to nedá srovnávat. Pokud máte vhodnou vitrínu, tak ty modely krásně vyniknou. Hodně lidí je má třeba ve vitrínách dost naplácené na sebe, aby uštřili místo, já se snažím dělat rozestupy větší a každý model krásně vynikne. Navíc mám bílé pozadí. Já mám také vitrínu dočasnou, i když si myslím, že se mi celkem podařila. Ale jsem v podnájmu a dokud nebude vlastí bydlení, nebudu dělat velké investice. Každopádně prachotěsnost je hezká, ale pokud otevřeš vitrínu jen na přidání modelu, než to přeskládáš, je otevřená dost dlouho na to, aby se tam prach dostal.

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“