Vztah rodiny ke sbírce

Odpovědět
H+H+
Příspěvky: 2043
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od H+H+ »

Něco už tu bylo občas napsáno, ale myslím, že si ta problematika zaslouží samostatné téma ;)

Stanley
Příspěvky: 604
Registrován: 20 bře 2013, 00:55

Re: Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od Stanley »

Provokatívna otázka: Nie je to niečo o tom, že ženy a muži sú iné živočíšne druhy ??? :oops:

shimmansky
Příspěvky: 618
Registrován: 12 kvě 2009, 08:26
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od shimmansky »

Nebol by správny názov Vztah manželky ke sbírce ? Ďeťom je jedno či zbieraš modely, ich števe že sa s autíčkami nemôžu hrať, keď sú malé. Sú manželky ktoré súhlasia s tvojím koníčkom a tie druhé ktoré sú proti, aj tie sa ešte dajú deliť do skupín, ale to je na dlhé písanie.

H+H+
Příspěvky: 2043
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od H+H+ »

Nejsou nějaké nové poznatky :?: U mě ani ne. Mladší synacek modýlky zrovna nemiluje a starší se už možná těší, až je jednou prodá. Mozna je oba do dneska štve, že se jich v útlém věku nesměli ani dotknout ;) .

Fricoolinek
Příspěvky: 597
Registrován: 01 kvě 2009, 23:54

Re: Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od Fricoolinek »

H+H+ píše:
16 zář 2018, 12:13
Nejsou nějaké nové poznatky :?: U mě ani ne. Mladší synacek modýlky zrovna nemiluje a starší se už možná těší, až je jednou prodá. Mozna je oba do dneska štve, že se jich v útlém věku nesměli ani dotknout ;) .
Když tady nejsou známy čísla o věku, tak je to dost neúplné. :D

H+H+
Příspěvky: 2043
Registrován: 15 dub 2011, 12:14

Re: Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od H+H+ »

Uznávám, že tam potřebné údaje chybí: mě 68, ale normálka pracuju od rána do vecera, manželce bylo 50, ale pred časem mi umřela, starší synacek má 35 a mladší 30. Byt máme velký a v krásném secesním dome, ale musíme se dělit o nájem a energie. Přestěhovat se nechci, protože kromě modylku mám ještě sbírku vlacku a v pracovně jsou všechny steny pokryté knihami ;)

petrinza
Příspěvky: 136
Registrován: 08 zář 2017, 10:32

Re: Vztah rodiny ke sbírce

Příspěvek od petrinza »

Po letech jsem se nedávno dočkal nečekané chvíle - žena mi navrhla, že vyklidí sklo z jedné police vitríny v obýváku, abych tam mohl umístit auto, které není 1:43 (i když v tom měřítku ho taky mám), nikam se nevešlo a prášilo se na něj. Nabídku jsem samozřejmě ihned bez váhání využil. Z pilnosti jsem ještě vyměnil spodní skříňku, která byla pevná a skrývala audio a video archiv, za další vitrínu, co se kdysi už do obýváku nevešla. Do vitríny jsem umístil další větší kousky (Kübelwagen 1:9 jsem speciálně kvůli tomu ještě dokoupil a sestavil) a tím mi vzniklo v původních vitrínách místo pro rozšiřování sbírky 1:43. Z pilnosti jsem do vitrín doplnil ještě osvětlení.
Takže tím mě žena velmi mile překvapila. Novými přírůstky se jí pravidelně chlubím. Ale do ruky jí je nepůjčuji. Raději ani v krabičkách. Naposledy jsem jí kdysi takhle půjčil Formana, kterého jsem přestavěl z Favorita od Abrexu. Vypadl jí tehdy z ruky a spadl na zem. Máme podlahu z kamenného koberce, pád na ni nepřežije skoro nic. Dlouho jsem pak stavěl Formana znovu.
20190112_235831 (1).jpg
20190112_235831 (1).jpg (135.9 KiB) Zobrazeno 463 x

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/43“