Hánulky

Pitrys
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2009, 18:16

Hánulky

Příspěvek od Pitrys »

V měřítku 1:87 jsem asi první na tomhle fóru. Nejdřív trochu pomachruju. Mám celkem 70 kovových modelů aut v měřítku 1:87, z toho 38 čistokrevných závoďáků, a zbytek jsou sporťáky a osobní auta. Prozatím to mám v krabicích, ale tím že se zbírka rozrůstá, asi brzy nastane otázka prezentace. Viděl jsem skříňky vyrobené podomácku, na zakázku i koupené. Skříňky prosklené, kam se nedostane prach i autíčka jen tak na polici. V hlavě mám zhruba jasno, bezprašná skleněná vitrýna, jen si nejsem jist tou bezprašností. Máte někdo v tomto zkušenost?

BaRT
Site Admin
Příspěvky: 10238
Registrován: 30 dub 2009, 21:50

Re: Hánulky

Příspěvek od BaRT »

šoupací skla, mezi skla dva kartáčky a budeš to mít hodně dobře zajištěné, co pár fotek...
Sbírka modelů Citroën

Pitrys
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2009, 18:16

Re: Hánulky

Příspěvek od Pitrys »

No jo, posuvná dvířka jsou asi fajn, ale jak udělat drážky? Pomocí nalepených plastových výlisků? Nebo stejné s kovovými díly?

BaRT
Site Admin
Příspěvky: 10238
Registrován: 30 dub 2009, 21:50

Re: Hánulky

Příspěvek od BaRT »

já mam do dřeva vyřízlé díry a pak se tam dají takové silikonové tyčky a po nich to sklo jezdí
Sbírka modelů Citroën

Pitrys
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2009, 18:16

Re: Hánulky

Příspěvek od Pitrys »

Dá se uvažovat i o plastových vitrýnách od Herpy? Jsou dobré?
A z jiného soudku. Protože zbírám závoďáky, zajímám se i o NASCAR modely. U nás nejsou v mém měřítku (1:87) k mání. Může je někdo sehnat za rozumnou cenu? Tak tři-pět bych koupil.

LeonCupraR
Příspěvky: 763
Registrován: 01 kvě 2009, 20:35

Re: Hánulky

Příspěvek od LeonCupraR »

Ja idem niečo brať z USA (Je to sranda, ale bude to NIva 2121 1:43 Agat :lol: ) , chlapík má aj kopu 1:87 Nascar, zopár obrázkov, na výber je toho samozrejme viac:
(nefunkční link odstraněn adminem)

Ak by bol záujem , tak SZ.

Pitrys
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2009, 18:16

Re: Hánulky

Příspěvek od Pitrys »

Leone zdravím tě.
Díky za tip. Samozřejmě bych měl zájem, jen by mě dost zajímala cena, přece jen nejsem byznysman. Pokud by byla v mezích možností, rád si přez tebe objednám nějaká autíčka. To objednáváš přímo ze Států? Vyplatí se, koupit jen jeden model? Snad větší množství vyjde - co se poštovného týče - levněji. A pokud by to šlo realizovat, Tam mají spoustu krásných modelů. Tak bych snad měl zájem i o jiné. A propos, máš hezkou zbírku. Gratuluji. Já zatím nemám digitální aparát, takže focení zatím nehrozí. Ale počítám s tím.

Fricoolinek
Příspěvky: 597
Registrován: 01 kvě 2009, 23:54

Re: Hánulky

Příspěvek od Fricoolinek »

LeonCupraR píše:Ja idem niečo brať z USA (Je to sranda, ale bude to NIva 2121 1:43 Agat :lol: )
Můžu tu aukci vidět? ;) Pokud to je teda aukce. Pokud ještě neskončila, tak neboj, účet na ebay nemám. :lol:

Pitrys
Příspěvky: 13
Registrován: 23 kvě 2009, 18:16

Re: Hánulky

Příspěvek od Pitrys »

To není z aukce (i když i tam by se daly koupit kousky), ale z normálního e-shopu. A jak je to teda s tou cenou. Od ní se odvíjí množství modelů. Moje představa jsou tři hlavní značky zastoupené v NASCAR. Ford, Chevrolet, Pontiac. Na jezdcích, respektive startovních číslech, nezáleží. Předpokládám samozřejmě, že půjde o různé jezdce, možná o různé šampionáty, tak, jak se ve Státech jezdí.

LeonCupraR
Příspěvky: 763
Registrován: 01 kvě 2009, 20:35

Re: Hánulky

Příspěvek od LeonCupraR »

Fricoolinek píše: Můžu tu aukci vidět? ;) Pokud to je teda aukce. Pokud ještě neskončila, tak neboj, účet na ebay nemám. :lol:
Bolo to "Buy It Now" , tá už skončila, ale z USA som už mal Nivu, vždy sa tam nejaká objaví. Dá sa povedať, raz týždenne sa dá nejaká nájsť na US Ebay. Ja som ju kupoval za cca 25 USD + pošta, ale samozrejme bral som toho viac, takže sa to oplatilo. Ináč som ju niekedy vlani v lete predal na aukre. Bola svetlomodrá a nebola v 100% stave, takže išla preč.
Pitrys píše:Leone zdravím tě.
Díky za tip. Samozřejmě bych měl zájem, jen by mě dost zajímala cena, přece jen nejsem byznysman. Pokud by byla v mezích možností, rád si přez tebe objednám nějaká autíčka. To objednáváš přímo ze Států? Vyplatí se, koupit jen jeden model? Snad větší množství vyjde - co se poštovného týče - levněji. A pokud by to šlo realizovat, Tam mají spoustu krásných modelů. Tak bych snad měl zájem i o jiné. A propos, máš hezkou zbírku. Gratuluji. Já zatím nemám digitální aparát, takže focení zatím nehrozí. Ale počítám s tím.
Samozrejme jedine sa oplatí viac modelov, pri jednom je cena cca 16 USD, každý ďalší model v tej istej mierke + cca 8-9 USD u tohoto predajcu čo som našiel. Nie je to dražba, je to shop a sú to konečné ceny už s poštovným - a áno bolo by to priamo z USA.
Vďaka za pochvalu za moju zbierku, aj keď momentálne skoro všetko okrem seatov odchádza do sveta ;)

Odpovědět

Zpět na „Sběratelské modely 1/64, 1/72, 1/87“